03 Kwie

Sposoby na świąteczne przejedzenie

Święta minęły, jednak pewnie wielu z nas odczuwa skutki przejedzenia oraz niewystarczającej ilości ruchu. Pogoda niestety nie sprzyjała, nawet psy było ciężko wygonić na spacer… 

Co zrobić, jeśli świąteczne biesiadowanie odbiło się na naszym samopoczuciu oraz naszej wadze? Na pewno nie panikować :)

Aby powrócić do poprzednich rozmiarów oraz przywrócić dobre samopoczucie wystarczy zastosować się do poniższych zasad:

Nie głodź się!

Jest to najczęstszy pomysł, który przychodzi do głowy po nadmiernym jedzeniu. Warto jednak pamiętać (powtarzam to na każdym kroku), że drastyczne ograniczenie kalorii może obniżyć przemianę materii i pogłębić jedynie problem.  

Spożywaj często, ale małe, lekkostrawne posiłki

Znów wprowadzamy regularność posiłków. Starajmy się, aby dania były małe objętościowo i pożywne. Nasze dania powinny być bogate w świeże owoce, warzywa, pełnoziarniste produkty. Wyeliminować natomiast należy słodycze, tłuste i smażone potrawy oraz dania przetworzone.

Dużo pij

Aby oczyścić organizm oraz wspomóc funkcje trawienne należy się porządnie nawodnić. Najlepiej wodami średnio- bądź wysoko zmineralizowanymi, aby uzupełnić braki (szczególnie, gdy w święta towarzyszył nam alkohol).

Ruszaj się

Ruch poprawi przemianę materii i odciąży jelita. Wystarczą półgodzinne spacery, aby poczuć się lepiej. Pamiętajmy, że tkanka tłuszczowa spalana jest najefektywniej przy umiarkowanym wysiłku trwającym nie krócej niż 20-30 min.

Nie panikuj!

Jeśli waga dziś wskazuje więcej niż przed świętami – nie ma co panikować. Jest to niewątpliwe efekt nadmiernego jedzenia, ale tak samo jak się nie schudnie w 3 dni, tak przytyć też nie jest tak łatwo. Jednak nie ma sensu dojadać dziś wszystkich resztek, które zostały po świętach z myślą „co by się nie zmarnowało” – nasz żołądek to nie śmietnik.

 

Jeśli wprowadzimy powyższe rady do poświątecznego menu z pewnością poczujemy się lepiej.

Jednak jeśli od dawna zmagasz się z nadmiernymi kilogramami to rozpoczynająca się może właśnie 

wiosna jest dobrym momentem na zrobienie kroku w kierunku redukcji masy ciała

i jednocześnie w kierunku poprawy zdrowia?

Dlatego od dziś do dnia 15 kwietniana hasło: WIOSNA – rabat 10% na pierwszy program żywieniowy.

Twój komentarz
Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ