mgr Katarzyna Oskroba-Buńko

Opinie pacjentów

Polecam! Byłam sceptycznie nastawiona, ale okazało się, że Pani Kasia jest świetnym specjalistą, jak również bardzo miłą osobą. Współpraca z Panią była miłym doświadczeniem, szczególnie jak zaczęłam dostrzegać pierwsze efekty diety. Jeśli chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe i zacząć jeść zdrowo- Pani Katarzyna będzie najlepszym wyborem.

Joanna

Poznaj inną historię

16 kg Pani Magdy

- 16 kg - 17 cm w biodrach - 19 cm w talii + 100% do energii i lepszego samopoczucia

czytaj więcej

Z Mamą zawsze łatwiej, czyli redukcja 11-letniej Kamelki

  • Kamelia (11 lat), Kętrzyn
  • 9 kg w 10 miesięcy
  • Kobieta

Co od razu bardzo mi się spodobało i dało dużą nadzieję, że nasza współpraca przyniesie fajne rezultaty?

To jak Mama powiedziała –„musimy razem zmienić nawyki, ja będę w tym z Tobą, musimy zapanować nad podjadaniem, wieczornymi przekąskami, bo to zdecydowanie nas gubi”.

Kamelia trafiła do mnie wraz z Mamą w drugiej połowie lutego. Problemem była nadmierna masa ciała (wówczas BMI 31,9, czyli otyłość).

Co od razu bardzo mi się spodobało i dało dużą nadzieję, że nasza współpraca przyniesie fajne rezultaty?

To jak Mama powiedziała – „musimy razem zmienić nawyki, ja będę w tym z Tobą, musimy zapanować nad podjadaniem, wieczornymi przekąskami, bo to zdecydowanie nas gubi”.

 

W przypadku odchudzania dzieci, praca opiera się w dużej mierze na pracy z rodzicami (w przypadku nastolatków wpływ rodziców już jest zdeeeeecydowanie mniejszy).

 

Jak się okazało wprowadzenie regularnych posiłków, zdecydowanie ułatwiło walkę z podjadaniem, bo wprowadziłyśmy pewien schemat i rytm jedzenia. Natomiast oprócz żywienia, musiałyśmy zadbać również o aktywność fizyczną – tutaj kroki okazały się strzałem w 10-tkę (Kamelka z Mamą robią zawody, kto ma więcej, co obie panie mocno motywuje).

 

Udało nam się zredukować 9 kg (z otyłości weszłyśmy w prawidłową masę ciała).

Ale czy były gorsze momenty, że waga stanęła lub nawet podrosła?

Oczywiście, że tak! – ale właśnie po to są wizyty kontrolne, aby w porę reagować, modyfikować plan w zależności od potrzeb, czy też dać porcję motywacji.

U nas momentem kryzysowym były wakacje i początek roku szkolnego.

Wyjazdy, letnie przekąski nieco wpłynęły nam na bilans kaloryczny, co spowodowało delikatny przyrost.

Ale dziewczyny się nie poddały!

Na kontroli zrobiłyśmy rachunek sumienia i podsumowanie, co „się rozjechało”.
Oprócz posiłków, zaniedbała się sfera aktywności – jesienią zdecydowanie zmalała, co wpłynęło na wydatkowanie energii i spowodowało zastój wagi. Ustaliłyśmy plan działania – po miesiącu efekty znowu były i Kamelka sama doszła do wniosku „no dobra to jednak te kroki są naprawdę ważne”

 

Dziś Kamelia stała się świadomym konsumentem i etykiety produktów prześwietla niczym Bosacka w programie „wiem, co jem”. I nie chodzi tu wcale o to, by dieta była w 100% czysta, ale aby mieć świadomość kaloryczności i jakości spożywanych produktów.


Zawsze będę to powtarzać, że osiągnąć wagę to jedno, ale żeby ją utrzymać to drugie, wcale nie mniejsze wyzwanie.

Podczas współpracy z dietetykiem pracuje się nad zmianą nawyków żywieniowych, natomiast aby efekty zostały z nami na dłużej musimy dalej je kontynuować, najlepiej w myśl zasady 80/20, którą ćwiczymy od samego początku współpracy.

 

POKAŻ